foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kargowej

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". Jan Paweł II

Visitor heat map tracker, live visitor tracking, real time visitor counter

Kalendarz

listopad 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Logowanie

Licznik odwiedzin

Poland 86.6%Poland
Germany 6.6%Germany
Egypt 6.6%Egypt

Bieżący tydzień: 1
Bieżący miesiąc: 11
Ogółem: 208921

Jak oceniasz nową stronę?

Jest super. - 40%
Bardzo fajna. - 17.9%
Niezła stronka. - 10.5%
Taka sobie. - 31.6%

Głosów ogółem: 95
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 23, 2015


konfkarg

W dniach 25-26 stycznia 2002 odbyła się Konferencja Regionalna w Kargowej pod hasłem "Integrująca rola TI w dydaktyce". Organizatorami byli: SNTI, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Kargowej, a patronat naukowy sprawował Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Zainteresowanie konferencją przerosło oczekiwania wszystkich. Zebrało się około 160 osób, niestety ze względu na liczbę miejsc nie wszyscy chętni mogli skorzystać z oferty.

Udział w spotkaniu wzięli nauczyciele SP w Kargowej, Gimnazjum w Kargowej, liczni nauczyciele z okolicznych szkół oraz członkowie SNTI z całej Polski (od Gdyni, Lęborka, Słupska, Ustki, Białegostoku, Włocławka, Konina, Żar po Wrocław, Wałbrzych i Nową Rudę).

konfer1

 

Pierwszego dnia wielkim zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia podczas sesji plenarnej. Referenci, mimo że reprezentowali różne dziedziny nauki, prof. M.M. Sysło - informatykę,

konfer2

prof. Z. Horbowy, rektor ASP we Wrocławiu - sztukę

 

konfer3

i dr B. Burda - historię, potrafili wskazać, jak wspaniale TI może je zintegrować. Aneta Marciszewska przedstawiła działalność SNTI, a Ryszard Stefanowski program Intela realizowany przez firmę OFEK.

konfer4

konfer5

W sprzęt multimedialny zaopatrzyła nas firma AVC. Nie mniejszym powodzeniem cieszył się popołudniowy blok dotyczący zastosowania TI w terapii logopedycznej oraz rewalidacji przygotowany przez nauczycielki Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 we Włocławku. Przedstawiona lekcja (w klasie III), jak i prezentacje wskazały nauczycielom wiele możliwości wykorzystania technologii informacyjnej w pracy z dziećmi z dysfunkcjami.

konfer6

konfer7

konfer8

Natomiast czas na dyskusje i wymianę doświadczeń był wieczorem podczas bankietu, na którym wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

W drugim dniu konferencji nauczyciele prezentowali przykłady lekcji z wykorzystaniem TI. Zajęcia odbywały się w trzech grupach: dla nauczycieli z nauczania zintegrowanego, uczących w klasach IV-VI oraz pracujących w gimnazjum. W naszej grupie przedstawiono m.in. lekcję techniki z zastosowaniem TI - Wynalazki i wynalazcy.

konfer9

konfer10

konfer11

Przedstawione doświadczenia były bardzo ciekawe i z pewnością mogą być wykorzystane w każdej szkole. To spotkanie zainspirowało uczestników do dalszych działań w zakresie stosowania TI w dydaktyce. Większość nauczycieli Szkoły Podstawowej w Kargowej zadeklarowała chęć uczestnictwa w kursach, podczas których będą doskonalili swe umiejętności. Również nauczyciele okolicznych szkół wyrażają chęć organizacji szkoleniowych Rad Pedagogicznych pokazujących sposoby wykorzystania technologii informacyjnej w dydaktyce.

 

 

Copyright © 2019 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kargowej Rights Reserved.